برند سواچ

برند سواچ

برند سواچ

برند سواچ در سال 1983 از ادغام دو شرکت ساعت سازی ASUAG و SSIH به وجود آمد. هر دو این شرکت ها در آن زمان دارای اعتبار بالایی در صنعت ساعت سازی سوئیس بودند. مدیر عامل و موسس سواچ شخصی به نام نیکلاس هایک بود، البته نام SWATCH در سال 1998 برای این برند انتخاب شد.

آشنایی با برند سواچ

برای آنکه بفهمیم چرا ساعت های سواچ اینقدر متفاوت هستند باید نگاهی به تاریخچه گروه سواچ بیندازیم. این شرکت در اوایل دهه 80 و بنا به ضرورت تأسیس شد. ماجرا از این قرار است که برای چندین دهه بازار ساعت های مکانیکی (ساعت هایی که باطری ندارند) سوئیس بسیار داغ بود، اما ورود ساعت های کوارتز یا همان باطری خور به شدت بازار سوئیس را تحت تأثیر قرار داد و یک بحران بزرگ در این بازار ایجاد کرد.

مردم شروع به خرید ساعت های کوارتز با قیمتی پایین تر کردند. اکثر این ساعت ها در ژاپن تولید می شدند و این موضوع به هیچ وجه برای ساعت سازان سوئیسی خوب نبود، با این حال آن ها همچنان به تولید ساعت هایی که بهتر می دانستند؛ یعنی ساعت های مکانیکی، ادامه می دادند. واضح است که این حرکت نمی توانست کمک چندانی به بازار ساعت سوئیس بکند، بازاری که به سرعت در حال از دست رفتن بود.

بحران ساعت های کوارتز باعث شد نیکلاس هایک که در آن زمان مشاور ارشد صنعت ساعت در سوئیس بود، پیشنهاد تولید ساعت کوارتزی را بدهد که به طور کامل در کشور سوئیس تولید شود. اینگونه شد که ساعت سازی SWATCH متولد شد. برای نختین بار سواچ موفق به طراحی یک ساعت کوارتز منحصر به فرد شد. این ساعت 100 درصد در سوئیس ساخته شد و قیمتی مقرون به صرفه داشت. ساعت سواچ صنعت ساعت سازی سوئیس را متحول کرد و باعث شد برندهای دیگری همچون Tissot و Omega فرصت پیشرفت پیدا کنند.

ساعت های برند سواچ بسیار مطلوب هستند، زیرا باطری خور، مقرون به صرفه، بادوام و از همه مهم تر ساخت کشور سوئیس هستند. این برند ساعت های خود را در صدها طرح و رنگ و البته کاملا منحصر به فرد عرضه می کند.

برای خرید جدیدترین ساعت های مچی به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید