ساعت مچی یکی از قدیمی ترین کالاهایی است که از گذشته های دور تقریبا با همان شکل قدیمی کاربرد خود را حفظ کرده است. اگرچه ساعت های هوشمند و پیشرفته امروزی تفاوت های چشمگیری با ساعت های مچی اولیه دارند، اما ساعت های مچی معمولی نیز هنوز با قوت به حیات خود ادامه می دهند و طرفداران بسیاری دارند.

انواع ساعت

ساعت ها را به استثنای جنسیت می توان از جهات گوناگون طبقه بندی کرد. از نظر نحوه عملکرد، ساعت ها به دو دسته کلی مکانیکی و کوارتزی تقسیم می شوند. ساعت های مکانیکی از قدیمی ترین انواع ساعت به شمار می روند. این ساعت ها نیاز به باتری ندارند و برای تنظیم زمان باید آنها را کوک کرد. نحوه عملکرد این ساعت ها به وسیله چرخ دنده های متعدد و سیم های دور آن ها صورت می گیرد. عقربه این ساعت ها حرکتی یکنواخت و نرم دارد و مانند ساعت های کوارتزی در این ساعت ها شاهده تیک تاک ساعت نیستیم.

نسل بعدی ساعت ها، ساعت های کوارتزی هستند که دقت بالایی داشته و به باتری مجهز هستند. باتری این ساعت ها ممکن است از نوع خورشیدی یا باتری های کوچک و معمولی باشد. اغلب ساعت هایی که این روزها در بازار موجود هستند از نوع کوارتزی می باشند. به خاطر داشته باشید که دیجیتال یا عقربه ای بودن ساعت مربوط به ظاهر ساعت است و به کوارتز یا مکانیکی بودن آن ربطی ندارد.

خرید ساعت از فروشگاه دیجی کوک

برای خرید ساعت، باید در نظر بگیرید که ساعت را فقط به منظور اکسسوری مد و فشن استفاده خواهید کرد یا کارایی آن هم برایتان اهمیت دارد. سپس به موقعیت هایی که بیشتر در آنجا حضور خواهید یافت توجه کنید. اینگونه می توانید تصمیم بگیرید که زیبایی ساعت برایتان مهم تر است یا از ساعت خود انتظار دارید که تحت فشار، پاشیدن آب، گل و لای یا هر موقعیت سخت دیگر نیز کارایی خود را حفظ کند و مجبور به درآوردن آن نشوید. پس از انتخاب ساعت مورد نظر خود، نیاز به انتخاب فروشگاهی دارید که بتوانید با خیال آسوده محصول مورد نظر را از آن تهیه نمایید!

فروشگاه دیجی کوک علاوه بر تنوع بالا، کیفیت و قیمت مناسب را در کنار هم عرضه می دارد.