علیرغم تولید و گسترش انواع گجت های هوشمند، ساعت مچی همچنان طرفداران بسیاری دارد. در میان طیف گسترده ساعت های زنانه موجود در بازار، خرید ساعت زنانه سه موتوره بسیار رایج است. ساعت زنانه سه موتوره اصطلاحا به ساعتی گفته میشود که دارای کرنوگراف باشد. کرنوگراف ابزاری برای اندازه گیری بازه های زمانی است.

ساعت های سه موتوره معمولا دارای دو دکمه هستند که یکی از آن ها زمان کرنوگراف را صفر میکند و دیگری برای ادامه دادن و توقف کرنوگراف مورد استفاده قرار میگیرد. با هر بار فشردن دکمه دوم، کرنوگراف شروع به چرخش میکند و هر زمان که مایل هستید میتوانید با فشردن مجدد همان دکمه کرنوگراف را متوقف کنید و زمان سپری شده از وقتی دکمه را برای بار نخست فشار داده اید را از روی آن بخوانید.

انواع ساعت زنانه سه موتوره

ساعت های سه موتوره در دقت های گوناگونی تولید میشوند. برخی از آن ها میتوانند تا دقت یک دهم ثانیه نیز اندازه گیری کنند. تاکی متر (تاچی متر) از قابلیت های دیگری است که در ساعت های سه موتوره تعبیه شده. به کمک تاکی متر میتوان فاصله بر حسب زمان (یا همان سرعت) را سنجید. اعداد ریزی که دور قاب صفحات ساعت مشاهده می کنید، مربوط به تاکی متر هستند. تاکی متر ها معمولا سنجش را در واحد کیلومتر بر ساعت انجام می دهند.

در گذشته ساعت زنانه سه موتوره برای ورزشکاران بسیار کاربردی بود. حتی از این ساعت ها برای تست زدن و مطالعه نیز استفاده میشد. این روز ها که ساعت های هوشمند و گوشی های همراه جایگزین کرنوگراف های ساعت شده اند، از این قابلیت ساعت های سه موتوره کمتر استفاده میشود. در حقیقت عقربه های کرنوگراف بیشتر جنبه زیبایی پیدا کرده اند.

در صورتی که به دنبال خرید ساعت زنانه سه موتوره هستید، فروشگاه دیجی کوک کیفیت بالا و قیمت مناسب را برای شما به همراه خواهد آورد. با دیجی کوک خرید ساعت لذت بخش تر از همیشه خواهد بود.