برند جی شاک

برند جی شاک

برند جی شاک

داستان برند جی شاک در سال ۱۹۸۱ از آنجا آغاز شد که کیکو آیبه( مهندس طراح ساعت سازی کاسیو)؛ تصمیم گرفت ساعتی بسازد که حتی در صورت زمین خوردن نیز نشکند. نام G-SHOCK برگرفته از هدف آیبه برای ساخت ساعتی است که بتواند در برابر شوک ناشی از جاذبه زمین مقاومت کند.

معرفی برند جی شاک

در سال ۱۹۸۳ رویای مهندس آیبه محقق شد و او در نبرد علیه قوانین طبیعت به پبروزی رسید. او توانست ساعتی طراحی کند که در برابر نیروی گریز از مرکز، ضربه و حتی فشار بالای آب مقاومت کند. از آن پس جی شاک به کلمه ای نمادین برای استقلال و پس زدن محدودیت ها تبدیل شده است. این کالکشن از ساعت های کاسیو به آنچنان محبوبیتی دست یافت که خود به عنوان یک برند شناخته شد.

پدر مهندس آیبه برای او یک ساعت جیبی شکسته به یادگار گذاشته بود، همین موضوع انگیزه ای شد تا وی دست به ساخت ساعت نشکن بر اساس فلسفه سه ۱۰ بزند. ساعتی که تا ۱۰ بار در برابر آب مقاوم باشد، باطری اش ۱۰ سال دوام بیاورد و از همه مهم تر حتی پس از سقوط از حداقل ۱۰ متر ارتفاع باز هم نشکند. جی شاک در آن زمان شهرت ساعت به عنوان یک جواهر شکننده را در هم شکست.

تیم آیبه در مدت دو سال بیش از ۲۰۰ نمونه اولیه ایجاد کردند تا در نهایت به یک ساختار مقاوم در برابر ضربه رسیدند. برند جی شاک از آن زمان تا کنون به تکامل بی وقفه خود ادامه می دهد. آن ها به دنبال استحکام بیشتر از هر نظر هستند، از ساختار و مواد اولیه گرفته تا عملکردهای ساعت. امروزه تیم پرشور و با انگیزه G-SHOCK موفق به ساخت نوعی ساعت شده اند که در برابر سه نوع شتاب گرانشی مقاوم است.

آن ها موفق شده اند سیستم Smart Access را بر روی ساعت های خود نصب کنند که عملکرد سریع و قابل اطمینان را تضمین می کند. در حقیقت چالش جی شاک با هدف قرار دادن قدرت بیشتر در ساعت تا بی نهایت ادامه دارد.

برای خرید بهترین ساعت ها به فروشگاه سایت مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید