تاریخچه ساعت

تاریخچه ساعت

تاریخچه ساعت

تاریخچه ساعت و بررسی آن نشان می دهد که ساعت های مچی در گذشته و در طی سالیان متمادی دستخوش تغییرات بسیاری شده اند. در پی این تغییرات و با گذشت زمان ساعت های مکانیکی و بزرگ به ساعت های ظریف و زیبا تبدیل شدند.

نگاهی مختصر بر تاریخچه ساعت

بهتر است بدانید اولین ساعت مکانیکی در سال ۱۲۷۵ در انگلستان اختراع شده است. همچنین پیتر هنلین در سال های ۱۵۰۴ – ۱۵۰۸ اولین ساعت مچی را ابداع کرد. بعد از گذشت چندین سال و در سال ۱۵۴۱ صنعت ساعت سوئد پا به عرصه وجود گذاشت. اولین ساعت جیبی نیز در سال ۱۵۷۴ ساخته شد. این ساعت از جنس برنز و بر روی آن تصویری از سینت جرج در حال کشتن یک اژدها حکاکی شده بود. همچنین در پشت این ساعت تصویری از یک صلیب وجود داشت.

بد نیست بدانید پاندول ساعت نیز در سال ۱۶۵۷برای اولین بار توسط کریستین هویگنز و یا روبرت هوک ابداع شد. مخترعان انگلیسی نیز در بین سال های ۱۶۸۰-۱۷۰۰ توانستند عقربه دقیقه شمار را اختراع کنند. اولین ساعتی که در گذشته بر روی دست بسته می شد در سال ۱۸۱۲ توسط شرکت Breguet برای کارولین مورات ملکه ناپل ساخته شد. همچنین در سال ۱۸۲۰ اولین ساعتی که جهت کوک شدن به کلید نیازی نداشت اختراع شده بود.

پاتک فیلیپ نیز در سال ۱۸۶۸ برای اولین بار توانست ساعتی که دارای عقربه ثانیه شمار و تقویم باشد را بسازد. همچنین در سال ۱۹۰۴ کارتیه و ادموند جاگوار توانستند اولین ساعت مردانه را ارائه دهند. در سال های ۱۹۱۴ – ۱۹۱۸ نیز نوعی ساعت مچی به نام ساعت سنگر به سربازها داده شد. شرکت ساعت Breitling نیز در سال ۱۹۳۰ توانست اولین زمان سنج را ابداع و ارائه کند. در سال ۱۹۵۷ نیز ساعت الکتریکی در بین افراد به طور گسترده ای رواج پیدا کرد.
در ادامه آشنایی با تاریخچه ساعت بهتر است بدانید شرکت رادو توانست در سال ۱۹۶۲ ساعت های ضد خش را معرفی و به بازار عرضه کند.

در سال ۱۹۶۹ نیز ساعت های کوارتز وارد بازار شدند. در سال ۱۹۷۹ Delirium با اندازه ۱.۹۸ میلی متر به عنوان ظریف‌ ترین ساعت مچی معرفی گردید. همچنین شرکت سواچ نیز در سال ۱۹۸۳ اولین ساعت پلاستیکی کوارتز خود را به بازار عرضه کرد. برندهای ساعت نیز در سال ۱۹۹۹ از موادی همچون تیتانیوم و الیاف کربن جهت ساخت ساعت های خود استفاده کردند. در سال ۲۰۰۰ نیز برندهایی همچون فیلیپ و ناردین از موادهای تک مثل سیلیکون و سرامیک در ساختار ساعت های تولید خود استفاده می کرده اند.

برای خرید جدیدترین ساعت ها به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید