گام شمار چیست؟

گام شمار چیست؟

گام شمار چیست؟

گام شمار یا قدم شمار (pedometer یا step counter) دستگاهی قابل حمل است که میزان فعالیت بدنی افراد را در طول روز اندازه گیری می کند. قدم شمار ها مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستند و می توانند به عنوان یک ابزار انگیزشی استفاده شوند. قدم شمار می تواند فعالیت های تناسب اندام ساختار یافته را ردیابی کند و برای کودکان و بزرگسالان قابل استفاده است. اعضای خانواده می توانند با استفاده از پدومتر به یکدیگر کمک کنند تا فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند.

گام شمار چیست و چگونه کار می کند؟

همانطور که می دانید پیاده روی یکی از ساده ترین و بهترین ورزش های روزانه است. اخیرا یک مطالعه در دانشگاه مینه سوتای آمریکا انجام شده که نشان می دهد افرادی که دستگاه قدم شمار دارند روزانه 20 دقیقه بیشتر از دیگران پیاده روی می کنند. جالب است بدانید که قدم شمار قدمتی طولانی دارد و اختراع آن به افرادی همچون داوینچی، رابرت هوک، آبراهام لوییس سوئدی و چندین نفر دیگر نسبت داده شده است. ظاهرا این افراد هر یک دستگاه هایی با قابلیت شمارش گام ها ساخته اند، اما نخستین pedometer به صورت رسمی توسط جان هاروود انگلیسی و در سال 1924 به ثبت رسیده است.

گام شمار (قدم شمار) یک دستگاه الکترونیکی کوچک به اندازه یک پیجر یا کوچکتر است. این دستگاه معمولا به شکل مچ بند طراحی می شود تا استفاده راحت تری داشته باشد اما شکل های دیگری از آن نیز در بازار موجود است. عملکرد اصلی گام شمار ردیابی یا شمارش تعداد قدم هایی است که برمی دارید. اکثر مدل ها گام ها را به تعداد مایل هایی که پیاده‌روی کرده‌اید تبدیل و میزان کالری که سوزانده اید را محاسبه می کنند.

برخی از مدل های پیشرفته قدم شمار می توانند میزان فعالیت چند روز را بررسی کنند و برخی از آن ها به کامپیوتر وصل می شوند تا بتوانید میزان عملکرد خود را از طریق نرم افزار ارائه شده به شکل نمودار در بیاورید.

جهت خرید بهترین گام شمارها به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید