برند سرتینا

برند سرتینا

برند سرتینا

برند سرتینا در سال ۱۸۸۸ توسط آدولف و آلفرد کورت بنیان گذاری شد. جایگاه این برند در شهر گرنچن سوییس قرار داشت. در ابتدا این شرکت به کار تولید قطعات و موتور ساعت مشغول شد، اما ۱۸ سال بعد؛ یعنی در سال ۱۹۰۶ آن ها اولین ساعت های کامل خود را با نام Grana تولید کردند.

معرفی برند سرتینا (certina)

تولید نخستین ساعت های سرتینا موفقیت آمیز بود و این شرکت تا چندین سال به تولید ساعت هایی با نام گرانا ادامه داد، در عین حال قطعات مورد نیاز ساعت سازان دیگر را نیز تأمین می کرد. اگرچه تا سال ۱۹۵۵ نام برند به صورت رسمی به سرتینا تغییر نکرد، اما در سال ۱۹۲۸ این نام علامت تجاری شرکت شد. این برند موفق شد اولین روتور اتوماتیک خود را در سال ۱۹۵۱ تولید کند.

سرتینا بیشتر به خاطر مفهوم فلسفه DS یا همان سیستم امنیتی مضاعف در ساعت شناخته شده است. مفهوم DS در اواخر دهه 1950 معرفی و به طور رسمی در سال 1959 خط تولید آن راه اندازی شد. آن ها توانستند در مدت زمان کوتاهی 300 هزار ساعت DS بفروشند که به نوبه خود یک موفقیت عظیم به شمار می رفت. این برند در ساعت چیزی را ارائه داد که تا پیش از آن هرگز مشابهش دیده نشده بود. در سال 1960 یک تیم مجهز به ساعت های DS هفتمین قله جهان را فتح کردند. این ساعت ها در نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گرفتند. در سال 1976 محمد علی کلی با پوشیدن ساعت سرتینا رسما سفیر این برند شد.

مفهوم DS در ساعت های برند سرتینا به معنای مقاومت تا عمق 100 متری آب و تأثیرپذیری کمتر از میدان های مغناطیسی است. آن ها از یک ماده ابتکاری به نام Navichron در ساخت ساعت استفاده کردند که مقاومت در برابر مغناطیس را افزایش می دهد. سرتینا یکی از معتبرترین تولید کنندگان ساعت سوییسی است. این برند نه تنها به خاطر ساعت های اسپرت، بلکه به دلیل ساخت ساعت های فوق العاده بادوام معروف است.

برای خرید برترین ساعت های مچی به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید