برند سیکو

برند سیکو

برند سیکو

داستان برند سیکو (Seiko) سال ۱۸۸۱ در ژاپن آغاز شد، هنگامی که یک کارآفرین جوان ۲۱ ساله به نام کینتارو هاتوری یک مغازه فروش و تعمیر انواع ساعت مچی و غیر مچی را در قلب توکیو بازگشایی کرد. هاتوری اهداف بزرگتری در سر داشت و درست یازده سال بعد او کارخانه ساعت سازی خود با نام سیکوشا (Seikosha) را راه انداخت.

برند سیکو از ابتدا تا کنون

در سال ۱۸۹۲ هاتوری یک کارخانه از کار افتاده را خریداری کرد و اینگونه شد که سیکوشا شکل گرفت. سیکوشا در زبان ژاپنی به معنای خانه زمان است. سیکو اولین ساعت های دیواری خود را روانه بازار کرد و این محصول در طول دهه ۱۸۹۰ با استقبال چشم گیری مواجه شد. این موفقیت باعث شد هاتوری به فکر گسترش دامنه کسب و کار و تجارت خود باشد.

در سال ۱۸۹۵ سیکو اولین ساعت جیبی خود با نام Timekeeper را روانه بازار کرد. این تولید یک گام حیاتی به سمت جلو بود و بدون آن قطعا آینده سیکو به شکل دیگری رقم می خورد زیرا راه را برای ساخت اولین ساعت مچی ژاپنی هموار کرد. در آغاز دوره تایشو در ژاپن ساعت های جیبی همچنان محبوب بودند و تنها چند ساعت مچی به ژاپن وارد شده بود، اما کینتارو مصمم بود یک قدم از بقیه جلوتر باشد و ساعت مچی را در ژاپن بسازد و در سال 1913 به این موفقیت دست یافت.

با وجود آنکه کارخانه سیکو در زلزله بزرگ کانتو سال 1923 دچار حریق شد، اما آن ها خیلی زود یک شروع تازه را رقم زدند و در سال 1924 یکی از بهترین ساعت های مچی را روانه بازار کردند. سیر صعودی سیکو در سال های بعد ادامه داشت و مراکزی همچون برج ساعت توکیو یادگاری از همین دوران است. در سال 1960 ساعت گرند سیکو تولید شد که همگان آن را به عنوان امضای این برند می شناسند.

سیکو در سال 1964 و 1992 به عنوان زمان سنج رسمی بازی های المپیک توکیو و بارسلون انتخاب شد. آن ها در سال های بعد موفق به ساخت ساعت های کورنوگراف؛ غواصی، دیجیتال 6 رقمی و … شدند، حتی این برند اولین ساعت دیجیتال چند کاره را روانه بازار کرد. در سال های اخیر برند سیکو روند رو به رشدش را ادامه داده و محصولات جذابی همچون ساعت سرامیکی مشکی، اولین ساعت GPS SOLAR و … را تولید کرده است.

جهت خرید انواع ساعت مچی به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید