برند کاسیو

برند کاسیو

برند کاسیو

برند کاسیو سال 1946 بعد از جنگ جهانی دوم، در ژاپن پایه ریزی شد. شخصی به نام تادائو کاشیو بنیان گذار این برند است. کاشیو ابتدا کار خود را با تولید قطعات مکانیکی آغاز کرد، اما خیلی زود برادرانش که در زمینه الکترونیک تخصص داشتند به وی ملحق شدند. این گروه تا سال 1949 شروع به تولید ماشین حساب کردند، محصولی که کاسیو به واسطه آن به شهرت رسید.

آشنایی با برند کاسیو

جالب است بدانید یکی از اولین تولیدات کاسیو (CASIO) لوله ای به نام yubiwa بود. این لوله فنری روی دست بسته میشد و به محض اتمام سیگار، آن را معلق می کرد. بعد از جنگ جهانی دوم تنباکو همانند بسیاری از اقلام دیگر در ژاپن کمیاب بود، از این رو سیگار را تا انتها می کشیدند؛ یوبیوا وسیله ای مبتکرانه بود که از سوختن دست و لب و دهان افراد سیگاری جلوگیری می کرد.

موفقیت بی نظیر ماشین حساب های کاسیو باعث شد کسب و کار خانوادگی روی لوازم الکترونیک متمرکز شود و آن ها به زودی توجه خود را روی بازار نوپای کامپیوتر معطوف کردند. نام کاسیو مترادف با حسابگرهای الکتریکی و ماشین حساب شد، این برند حتی شروع به فرموله کردن و سپس تولید ماشین حساب های مچی کرد. این وسیله در آن زمان بسیار خلاقانه و جالب توجه بود.

در دهه 1970 کاسیو وارد صنعت ساعت سازی شد. در آن زمان این صنعت در یک بحران قرار داشت و ساعت های کوارتز بازار ساعت های مکانیکی را دچار مشکل کرده بودند، به همین علت ورود به این صنعت یک حرکت سخت بود. لازم به ذکر است در این دهه کاسیو به خاطر تولید لوازم الکترونیک در ژاپن و به طور فزاینده ای در صحنه جهانی به شهرت رسیده بود، بنابراین ساختن یک ساعت دیجیتال به عنوان گام بعدی طبیعی به نظر می رسید.

در سال 1974 برند کاسیو اولین ساعت خود با نام CASIOTRON را روانه بازار کرد. این ساعت صفحه نمایش دیجیتال داشت و از همه مهم تر تاریخ را نیز نشان می داد. شاید این ویژگی در حال حاضر کاملا عادی برسد، اما در نظر داشته باشید که ما در مورد 40 سال پیش صحبت می کنیم. کاسیو فناوری خود را حتی فراتر از ساعت های دیجیتال پیش برد و طیف معروف ساعت های کوارتز جی شاک را تولید کرد، ساعت هایی که همچنان با محبوبیت بالا در بازار به فروش می رسند.

جهت خرید بهترین ساعت ها به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید