تست اکسیژن با ساعت هوشمند

تست اکسیژن با ساعت هوشمند

تست اکسیژن با ساعت هوشمند

تست اکسیژن خون یا سنسور SPO2 از جمله امکانات جدیدی است که به ساعت های هوشمند اضافه شده است. این آپشن در این روزهایی که اپیدمی کرونا در کل دنیا غوغا به پا کرده است می تواند بسیار مفید باشد. البته سوال اینجاست که دقت اندازه گیری سطح اکسیژن خون توسط ساعت های هوشمند چقدر است و آیا قابل اعتماد است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه شوید.

تست اکسیژن با ساعت هوشمند

سطح اکسیژن خون یک فاکتور بسیار مهم برای نشان دادن سلامت است. این عدد بیان می کند که آیا گلبول های قرمز به اندازه کافی اکسیژن حمل می کنند تا بتوانند وظایف خود را در بدن انجام دهند. شاید تا چند سال پیش اندازه گیری اکسیژن خون امری مرسوم نبود و این واژه تنها برای افرادی که از بیماری هایی همچون آسم، فیبروز ریوی، نارسایی قلبی، فشار خون و … رنج می بردند آشنا بود، اما با شروع همه گیری کرونا اندازه گیری اکسیژن خون برای همه مهم شد.

اکسی متر دستگاه کوچکی است که اکسیژن خون را اندازه گیری می کند، اما ممکن است این وسیله پزشکی در دسترس همه نباشد؛ از این رو سازندگان ساعت تصمیم گرفتند سنسور SPO2 را به ساعت های هوشمند اضافه کنند. متاسفانه شیوع اپیدمی کرونا باعث شد بسیاری از افراد دچار وسواس بیماری شوند، یعنی با کوچکترین علامتی تصور کنند به کرونا مبتلا شده اند و استرس بگیرند. برای چنین افرادی ساعت هوشمند مجهز به اکسی متر به شدت توصیه می شود.

یکی از علائم شایع بیماری کووید ۱۹ کاهش معنی دار اکسیژن خون است. هنگامی که با استفاده از یک ساعت هوشمند به راحتی بتوانید اکسیژن خون را چک کنید تا حد زیادی از ابتلا یا عدم ابتلای خود اطمینان حاصل می کنید. استفاده از چنین ساعتی برای افرادی که بیماری های خاص دارند نیز بسیار موثر است، زیرا به آن ها کمک می کند بیشتر سلامتشان را چک کنند و در این روزهای کرونایی مراقب خودشان باشند.

توجه داشته باشید که تست اکسیژن خون با ساعت هوشمند به اندازه دستگاه اکسی متر دقیق نیست، اما می تواند تا حد قابل توجهی قابل اتکا باشد. در واقع اگر ساعت شما در یک بازه زمانی به صورت متناوب سطح اکسیژن خون را پایین نشان داد بهترین کار مراجعه به پزشک و کشف علت است.

جهت خرید ساعت هوشمند به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید