پایش وضعیت خواب با ساعت هوشمند

پایش وضعیت خواب با ساعت هوشمند

پایش وضعیت خواب با ساعت هوشمند

پایش وضعیت خواب ساعت هوشمند (actigraphy) یکی از جذابترین آپشن های این دستگاه های الکترونیکی است. با استفاده از آن می توانید خواب خود را رصد کنید و اطلاعات مفیدی در مورد سلامتی و خواب خود بدست آورید. اما شاید این سوال ایجاد شود که اسمارت واچ ها چگونه تشخیص می دهند که شما خواب هستید؟ به عبارت دیگر پایش وضعیت خواب توسط آن ها به چه صورت انجام می شود.

پایش وضعیت خواب ساعت هوشمند چگونه عمل می کند؟

در حال حاضر اسمارت واچ ها به یکی از پر طرفدارترین اکسسوری های پوشیدنی تبدیل شده اند. انگیزه افراد از خرید ساعت های هوشمند متفاوت است. برخی برای پاسخ دهی راحت به تماس ها، چک کردن سریع شبکه های اجتماعی یا گوش دادن به موسیقی ساعت هوشمند می پوشند، برخی نیز صرفا جهت مد و زیبایی به این وسیله علاقه دارند؛ اما افراد زیادی هستند که اسمارت واچ را برای ردیابی سلامتی خود استفاده می کنند.

بیشتر ساعت های هوشمند (حتی ارزان ترین آن ها) دارای یک برنامه ردیاب سلامت هستند. پایش وضعیت خواب جزئی از همین برنامه است. ساعت های هوشمند به یک سنسور مجهز می شوند که می تواند در حین خواب میزان حرکات شخص را تشخیص دهد و بر این اساس اطلاعاتی در مورد کیفیت خواب در اختیار وی قرار دهد. توجه داشته باشید هر چه قیمت ساعت بیشتر باشد دقت این سنسور نیز بالاتر است.

پایش وضعیت خواب ساعت هوشمند تنها منحصر به بررسی حرکات نیست، برخی مدل ها ضربان قلب، تعداد نفس ها و حتی فشار خون را در زمان خواب اندازه گیری می کنند. مدل های پیشرفته تر سطح نور و حتی دمای محیط را نمایش می دهند و مراحل خواب را بری کاربر مشخص می کنند. پایش وضعت خواب در اسمارت واچ های مدل بالاتر به گونه ای است که بیدار شدن در نیمه شب را تشخیص می دهد. آن ها قادرند میزان خواب لازم برای بدن را تشخیص دهند و دقیقا روی ساعت بیداری فرد کوک شوند.

جهت مشاهده  جدیدترین ساعت های هوشمند، به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید