برند تگ هویر

برند تگ هویر

برند تگ هویر

منشا برند تگ هویر را می توان در سال ۱۸۶۰ ردیابی کرد، زمانی که یک جوان ۲۰ ساله به نام ادوارد هویر یک کارگاه کوچک در شهر سنت ایمیر سوئیس افتتاح کرد. در سال ۱۸۸۷ ادوراد پینیون نوسانی را اختراع کرد، قطعه ای که تا به امروز در بسیاری از کورنوگراف ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه برند تگ هویر، پیشینه ای پر از اختراعات

در طول تاریخ نام هویر و بعدها تگ هویر با کورنوگراف و تایمرها عجین شده است. به عنوان مثال در سال ۱۹۱۱ تگ هویر کورنوگراف Time of tripe را اختراع کرد. این وسیله برای نصب بر روی پانل هواپیما و ماشین طراحی شده بود. دستگاه مذکور برای نشان دادن مدت زمان سفر مورد استفاده قرار می گرفت.

برند Tag Heure در سال ۱۹۴۶ به درخواست یک شرکت مبنی بر ساخت ساعتی که جذر و مد را نشان بدهد، Solunar را اختراع کرد. جک هویر که در آن زمان تنها ۱۵ سال سن داشت، با معلم فیزیکش دکتر هاینز شلیت صحبت کرد و او تمام محاسبات لازم برای به ثمر رسیدن این ساعت را انجام داد.

در سال ۱۹۶۳ جک هویر کورنوگراف کارِرا را طراحی کرد. نام این محصول از روی مسابقات اتومبیلرانی خطرناک کارِرا پانامریکن در دهه ۱۹۵۰ گرفته شده بود. این ساعت صفحه نمایشی تمیز و بسیار خوانا داشت. یک نقطه عطف مهم در تاریخ برند هویر تصمیم به ساخت اولین کورنوگراف خود سیم پیچ بود.

شرکت هویر برای ساخت این ساعت یک قرارداد همکاری با شرکت ساعت سازی بریتلینگ امضا کرد. در سال ۱۹۶۹ اولین کورنوگراف خودکار جهان با یک صفحه مربعی و مقاوم‌ در برابر آب ساخته شد. این ساعت موناکو نام داشت و موتور کالیبر ۱۱ را از مدل های بریتلینگ الهام گرفته بود. سال بعد موناکو در فیلم le mans روی دست استیو مک کوئین دیده شد.

هویر همواره با ورزش رابطه نزدیکی داشته است. در طول دهه ۱۹۷۰ فراری اسپانسر این برند و هویر زمان سنج رسمی ماشین های مسابقه فراری بود. هویر در ساخت دستگاه های زمان سنج مجهز به باطری نیز پیشرو است. آن ها در سال ۱۹۷۳ اولین تایمر ورزشی جیبی کوارتز را عرضه کردند که دقت آن یک بر صد ثانیه بود. هویر در سال ۱۹۸۵ توسط گروه TAG خریداری شد و نامش به برند تگ هویر تغییر کرد. بعدها این شرکت توسط برند لوییس وویشن خریداری شد اما همچنان بدون تغییر نام به فعالیت خود ادامه می دهد.

جهت خرید انواع ساعت به فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید