ساعت مناسب تیپ شخصیتی شما

ساعت مناسب تیپ شخصیتی شما

ساعت مناسب تیپ شخصیتی شما

هر چقدر هم که به آراستگی و زیبایی لباس ها، کفش ها و ظاهر خود بپردازیم، بدون ساعت انگار همیشه جای یک چیز خالی است! به جرات می توان گفت که تمام اشخاصی که به اصطلاح برازنده و خوش تیپ محسوب می شوند، برای استایل های گوناگون خود ساعتی متناسب در نظر میگیرند.

ظاهر ما، خواه ناخواه، روی برداشتی که دیگران از ما خواهند داشت تاثیر میگذارد. بنابراین اگر میخواهید تاثیر خوبی روی دیگران بگذارید، بهتر است ساعتی تهیه کنید که متناسب با ویژگی های رفتاری و ظاهری تان باشد. حال ممکن است هر شخص در موقعیت های گوناگون ابعاد مختلفی از شخصیت خود را به نمایش بگذارد. در نتیجه انتخاب ساعت مناسب با موقعیت، شما را یک قدم به رسیدن به ظاهری جذاب و ایده آل نزدیک تر خواهد کرد. در ادامه قصد داریم شما را در انتخاب ساعت مناسب برای طیف های گوناگون شخصیتی راهنمایی کنیم.

ساعت مناسب برای شخصیت های جدی و رسمی

آیا آدم جدی ای هستید و به آراسته بودن خود اهمیت میدهید؟ آیا اغلب اوقات خود را در جلسات رسمی و کاری می گذرانید؟ آیا قسمت اعظم کمد لباس های تان از کت و شلوار تشکیل شده است؟ اگر پاسختان به این سوالات مثبت است، ساعت های آنالوگ و مشتقات آنها مناسب ترین انتخاب برای شما هستند. این بدین معنا نیست که ساعت های هوشمند به کارتان نمی آید. اما در کشوی ساعت های تان حتما بخش عمده ای را به ساعت های آنالوگ اختصاص دهید.

ساعت مناسب برای شخصیت های جدی و رسمی

ساعت آنالوگ! شاید این عبارت کمی بیش از حد کلی به نظر برسد. هزاران نوع ساعت آنالوگ در بازار وجود دارد که خیلی از آن ها به هیچ عنوان با شخصیت رسمی و جدی جور در نمی آیند. بنابراین لازم است که ویژگی های ساعت های مناسب این تیپ شخصیتی را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم. آنچه که بیشتر به مذاق این طیف شخصیتی جود در می آید، ساعت هایی با بند چرم یا استیل است. یک انتخاب کلاسیک و در عین حال بسیار متناسب، می تواند ساعتی با بند چرم تیره و بدنه فلزی باشد. انتخاب تک موتوره یا سه موتوره بودن ساعت کاملا به سلیقه شخصی شما بستگی دارد و ضرورتی ندارد که از قانون خاصی در مورد آن پیروی کنید.

اگر دوست دارید علاوه بر جدیت، لوکس بودن را هم در شخصیت خود نمایان سازید، ساعت های استیل این کار را برای شما انجام خواهند داد. شاید بهتر باشد به سراغ رنگ های نقره ای یا مشکی بروید. رنگ های دیگر کمی از جدیت ظاهری شما کم می کنند و المان های دیگری را به شخصیت شما می افزایند.

صرف نظر از جنس بند ساعت، به سایز صفحه آن توجه کنید. اگر دوست دارید قدرتمند جلوه کنید، از خرید ساعت هایی با صفحات کوچک بپرهیزید. البته جنسیت صاحب ساعت در این مورد اهمیت پیدا می کند. ساعت های زنانه اصولا صفحات کوچکتری از ساعت های مردانه دارند. بنابراین سنجش بزرگی و کوچکی صفحه ساعت باید بر اساس جنسیت صاحب آن مشخص شود.

ساعت مناسب برای شخصیت های ریسک پذیر و ماجراجو

شخصیت های ماجراجو نیاز به ساعتی مقاوم و به اصطلاح جان سخت دارند. این موضوع هم می تواند در کارایی و هم در ظاهر ساعت نمایان شود. ساعت های خلبانی از دیرباز مورد توجه و علاقه شخصیت های این چنینی بوده اند. این ساعت ها معمولا جزو ساعت های لوکس و گران به شمار می روند و ویژگی های خاصی دارند که آنها را برای هوانوردان مناسب می گرداند. این ویژگی های شامل نمایش مسیر پرواز، شاخص وضعیت افقی، نمایش وضعیت هوا و GPS هستند.

ساعت مناسب برای شخصیت های ریسک پذیر و ماجراجو

این ساعت ها معمولا قیمت بالایی دارند و هر کسی از پس چنین هزینه ای برنمی آید. به همین دلیل می توانید ویژگی هایی که به دنبال شان هستید را در ساعت های دیگر نیز جستجو کنید. ساعتی برای شخصیت ماجراجو و خطر پذیر مناسب است که آمادگی مواجهه با شرایط گوناگون را داشته باشد! بنابراین بدنه مقاوم و شیشه ضد خش اصلی ترین ویژگی های چنین ساعت هایی هستند. مقاومت در برابر آب، قطب نما و GPS نیز از دیگر امکاناتی هستند که ساعت هایی از این قبیل بهتر است به آن مجهز باشند. معمولا ساعت های دیجیتال می توانند به خوبی با چنین شخصیت هایی جور در بیایند. ساعت های هوشمند و فیتنس بند ها هم مناسب هستند.

ساعت مناسب برای شخصیت های فعال و برونگرا

گستره انتخاب ساعت مچی برای این طیف شخصیتی بسیار وسیع است. از ساعت های آنالوگ و دیجیتال گرفته تا انواع ساعت های هوشمند، همگی می توانند گزینه ای مناسب برای شخصیت های فعال و سرزنده باشند.

ساعت مناسب برای شخصیت های فعال و برونگرا

اگر جزو این دسته شخصیتی قرار میگیرید و ورزش و فعالیت های بدنی بالایی دارید، ساعت هایی که بتوانند فعالیت های ورزشی شما را رکورد کنند و وضعیت جسمانی تان را پایش نمایند، مناسب ترین انتخاب هستند. مچ بند و ساعت هوشمند برای چنین مواردی ساخته شده اند. به علاوه با توجه به امکان اتصال این ساعت ها به تلفن همراه، برقراری ارتباط با دیگران برایتان ساده تر و سریع تر رقم خواهد خورد. این گونه ساعت ها اغلب ضد آب هستند و در شرایط گوناگون جوی هم کارایی خود را حفظ می کنند. برای فعالیت های ورزشی خود می توانید به کمک این نوع ساعت ها، کنترل موزیک پلیر گوشی خود را هم در دست داشته باشید.

ساعت مناسب برای مینیمالیست ها

ظاهر ساده و در عین حال شیک مینیمالیست ها ساعتی با ویژگی های خاص می طلبد. اگر جزو این دسته از افراد هستید، ساعت های پر زرق و برق چندان به کارتان نمی آید. در حقیقت در ساعت های مناسب برای این طیف شخصیتی، لزومی به استفاده از نگین، صفحات طرح دار، المان های شاین دار و براق وجود ندارد.

ساعت مناسب برای مینیمالیست ها

صرف نظر از اینکه ساعت هوشمند استفاده می کنید یا کلاسیک، بهتر است همه بخش های ساعتتان (اعم از بند، صفحه و بدنه) دارای یک طیف رنگ باشند. بندهای سیلیکونی یا پارچه ای می توانند گزینه مناسبی برای استفاده در اینگونه ساعت ها به شمار روند. اصراری به استفاده از ساعت های تک موتوره نیست. اما اگر می خواهید ساعتتان با همه اجزای ظاهرتان جود درآید بهتر است از ساعت های سه موتوره پرهیز کنید. بهتر است همه چیز در نهایت سادگی باشد. روی ساعت هایی که بیشتر به مذاق این دست از افراد خوش می آید، حتی عدد و شمارنده ای نیز دیده نمی شود. این میزان از سادگی حتی می تواند بسیار خیره کننده و جذاب هم باشد.

مطالب مفید:

دیدگاهتان را بنویسید