ویژگی های ساعت اسپرت

ویژگی های ساعت اسپرت

ویژگی های ساعت اسپرت

ساعت اسپرت امروزه با استقبال بی نظیری از سوی جوانان مواجه شده است. این نوع ساعت ها اغلب توسط تیپ های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد.

نگاهی بر خصوصیات و ویژگی های ساعت اسپرت

بهتر است بدانید یک ساعت برای اینکه اسپرت باشد، لازم است دارای ویژگی ها و خصوصیات خاصی باشد. داشتن وزن بسیار کم یکی از این خصوصیات به شمار می آید. در واقع با این ویژگی فرد در ورزش های ماراتونی و استقامتی احساس راحتی می کند. همچنین از دیگر ویژگی های این نوع ساعت می توان به دارا بودن امکاناتی همچون مسافت سنج، فشار سنج، عمق سنج، قطب نما و … اشاره کرد.

این نوع ساعت ها در رنگ های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند. ساعت های اسپرت اغلب دارای انواع چند زمانه هستند. همچنین این نوع ساعت دارای ساز و کار الکترونیکی یا مکانیکی است. از دیگر ویژگی های این نوع ساعت می توان به دارا بودن ساعت آنالوگ اشاره کرد.

بد نیست بدانید ساعت های آنالوگ دارای فرمت های ۱۲ ساعته یا ۲۴ ساعته هستند. ساعت های ۲۴ ساعته ساختاری پیشرفته تر و خاص تر نسبت به ساعت های ۱۲ ساعته دارند. از آنجا که ساعت های ۱۲ ساعته دارای دقت کمتری نسبت به ساعت های ۱۲ ساعته هستند، برنامه ریزی با ساعت های 12 ساعته سخت تر است.

استفاده از ساعت های اسپرت بسیار راحت و آسان می باشد. در ساختار ساعت های اسپرت از یکسری خط ها جهت نشان دادن زمان استفاده شده است. به گونه ای که بزرگ ترین خط ساعت را نشان می دهد. همچنین خط های کوچک نیم ساعت را نشان می دهند و خط های کوچک تر از آن نشان دهنده ربع ساعت هستند. ساعت های اسپرت دارای صفحه ای نیز هستند که سال، ماه و تاریخ را به خوبی نشان می دهد.

برای خرید جدیدترین ساعت ها به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید