تفاوت ساعت دیجیتال و اسمارت واچ

تفاوت ساعت دیجیتال و اسمارت واچ

تفاوت ساعت دیجیتال و اسمارت واچ

اسمارت واچ (smart watch)، به طیف گسترده ای از ساعت ها با برند های مختلف گفته می شود که معمولا نسبت به ساعت های دیجیتال (digital watch) دارای امکانات و کاربری بیشتری هستند. ویژگی بارز این نوع ساعت ها قابلیت اتصال آن ها به اینترنت و جی پی اس (GPS) است، البته در برخی از مدل ها می توان به عنوان تلفن همراه نیز از آنان استفاده کرد. با وجود شباهت ظاهری ساعت های دیجیتال به ساعت های هوشمند، تفاوت های چشمگیری میان این دو نوع از ساعت ها وجود دارد که در زیر اصلی ترین تفاوت های این دو نوع ساعت، به اختصار مورد بحث قرار می گیرند.

اصلی ترین تفاوت های ساعت دیجیتال و اسمارت واچ

  • تفاوت در عملکرد: ساعت هوشمند رایانه ای روی مچ دست شماست ولی ساعت دیجیتال اغلب برای اندازه گیری زمان کاربرد دارد. اسمارت واچ، بیشتر امکانات یک کامپیوتر ساده یا تلفن همراه هوشمند را در اختیار کاربران قرار می دهد.
  • سنجش سلامتی: امروزه ساعت های دیجیتالی ساخته شده اند که قابلیت اندازه گیری تعداد محدودی از شاخص های سلامتی را دارند، اما ساعت های هوشمند دستیابی به اهداف سلامتی را برای افراد، بسیار ساده تر کرده اند. برای مثال سنجش ضربان قلب و اندازه گیری میزان اکسیژن خون، تنها از عهده ساعت های هوشمند بر می آید.
  • منبع تغذیه: در ساعت دیجیتال باطری معمولی به کار گرفته می شود. این باطری ها بر اثر گذشت زمان خالی می شوند و باید تعویض شوند. در حالی که باطری ساعت هوشمند قابلیت شارژ به صورت بی سیم یا با کابل شارژ را دارد و پس از استفاده طولانی مدت نیاز به تعویض خواهد داشت.
  • قیمت: ساعت دیجیتال معمولا ارزان تر از ساعت هوشمند است. برای تولید smart watch، فناوری های روز دنیا به کار گرفته می شود و همین سبب بالا بودن قیمت تولید و فروش این نوع ساعت می شود.
  • صفحه نمایش: ساعت دیجیتال صفحه نمایش لمسی ندارد، در حالی که صفحه نمایش ساعت هوشمند لمسی است. لمسی بودن صفحه نمایش از هوشمند بودن آن وسیله است.

برای خرید ساعت دیجیتال و هوشمند به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید