انواع جنس بدنه ساعت

انواع جنس بدنه ساعت

انواع جنس بدنه ساعت

انواع جنس بدنه ساعت و شناخت آن ها به شما کمک می کند تا ساعتی با کیفیت را خریداری کنید. جنس بدنه ساعت دارای ارتباط مستقیمی با کیفیت و استحکام ساعت است. همچنین جنس بدنه تأثیر بسیار زیادی بر روی قیمت ساعت دارد.

آشنایی با انواع جنس بدنه ساعت

بدنه ساعت یکی از بخش های مهم ساعت به شمار می آید. امروزه تولید کنندگان از جنس های مختلفی همچون آلومینیوم، پلاستیک یا رزین، استیل، روی، فلز و … برای ساخت بدنه ساعت استفاده می کنند. بد نیست نگاهی مختصر به برخی از این جنس ها داشته باشیم.

آلومینیوم: یکی از رایج ترین فلزات برای ساخت بدنه ساعت آلومینیوم است. این فلز مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی دارد. همچنین این فلز با رنگ سفید نقره ای دارای چگالی بسیار کمی است.

پلاستیک یا رزین: امروزه از پلاستیک یا رزین به طور گسترده ای برای ساخت بدنه ساعت استفاده می شود. این نوع بدنه مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه، دما و نور خورشید دارد. همچنین این نوع پلاستیک ضد آب بوده و کاملا مصنوعی است. با انتخاب ساعت هایی با این نوع بدنه نگران از شکل افتادن و خراب شدن ساعت خود نخواهید بود.

روی: از فلز روی اغلب برای ساخت ساعت های ارزان استفاده می شود. این نوع فلز از مقاومت بالایی برخوردار نیست و ماندگاری آن کم است. همچنین در اثر استفاده و گذر زمان ممکن است دچار خوردگی شود. آبکاری فلز روی کاری بسیار ساده و آسان است.

استیل: در ادامه آشنایی با انواع جنس بدنه ساعت نگاهی بر بدنه استیل خواهیم داشت. امروزه از سه نوع استیل ۳۰۴، ۹۰۴ و استیل 316L و 318L برای ساخت بدنه ساعت استفاده می شود. این سه نوع استیل دارای یکسری تفاوت ها در انعطاف پذیری و ضد حساسیت بودن هستند. این نوع بدنه ساعت دچار زنگ زدگی و خوردگی از جانب تعرق بدن نمی شود. در بین انواع این سه نوع استیل مدل ۳۰۴ در افراد حساسیت پوستی ایجاد می کند. این در حالی است که استیل 316L و 318L ضد حساسیت است.

برای خرید با کیفیت ترین ساعت ها به بخش فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: